Dach bardzo ważna rzecz


Dach to bardzo ważny element każdej budowli. Nieważne, jaką ma konstrukcję, czym jest kryty. Ważne, aby spełniał swoją podstawową funkcję, czyli chronił budynek przed opadami lub nadmiernym nasłonecznieniem. Dlatego warto dbać o dach i regularnie przeprowadzać remont dachu.
Każda naprawa dachu powinna być przeprowadzana wyjątkowo starannie. Dotyczy to nie tylko samego pokrycia dachu, ale też wszelkich obróbek blacharskich. Dekarstwo nie jest zbyt popularnym zawodem, więc znalezienie fachowca dekarza jest stosunkowo trudne. Oczywiście na rynku jest sporo osób, które naprawiają czy remontują dachy, ale bardzo często są to osoby, których umiejętności dekarskie są, niestety, dość mierne. Dlatego lepiej zapłacić więcej i znaleźć fachowca niż potem mieć problemy.
Pokrycia dachowe mogą być bardzo różne, od nich zależy w dużej mierze koszt remontu. Jeśli dach jest pokryty np. papą, to najczęściej niezbędna będzie wymiana całego pokrycia. W przypadku dachówek ceramicznych lub bitumicznych wystarczy zwykle wymienienie uszkodzonych.
Jeśli remont ma być kapitalny, to należy szczególną uwagę zwrócić na samą konstrukcję dachu. Najczęściej jest to konstrukcja drewniana, a więc należy się przyjrzeć, czy nie trzeba uzupełnić czy wzmocnić belek i innych elementów.

Sprawdź też: dekarz Poznań